پارتیشن اداری ام دی اف بخریم یا شیشه ای؟ این سوال یکی از پرتکرارترین سوالاتی است که این روزها بیشتر پرسیده می‌شود. با بالا رفتن هزینه‌های لازم برای ساخت و ساز و ترمیم ساختمان بسیاری از افراد تصمیم گرفته‌اند از پارتیشن به جای آجر و مصالح ساختمانی با هدف ساخت دکوراسیون دلخواه خود استفاده کنند. همین موضوع باعث می‌شود تا دائما این سوال مطرح شود که از بین پارتیشن‌های محبوب ام دی اف و شیشه ای کدام‌ یک بهتر است و ارزش خرید بیشتری دارد؟ اگر دوست دارید در این باره اطلاعات بیشتری به دست آورید و تصمیم بگیرید که کدام یک برای خرید بهتر است، مطالعه این مطلب می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

 

(مقایسه کامل)؛ برای اینکه بدانیم پارتیشن اداری ام دی اف بخریم یا شیشه ای ؟!

برای اینکه بتوانیم پاسخ سوال پارتیشن اداری ام دی اف بخریم یا شیشه ای را بهتر بدهیم؛ خوب است تا به مقایسه این دو محصول بپردازیم. از نظر متخصصان پارتیشن‌های اداری ام دی اف و شیشه ای هر دو محبوب هستند اما یک سری تفاوت‌ها نسبت به یکدیگر دارند که نمی‌توان از آن غفلت کرد.

پارتیشن‌های اداری شیشه ای معمولا برای دکوراسیون‌ مدرن مناسبند، در برابر نم و رطوبت مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهند و در هدایت نور بسیار موفق عمل می‌کنند. این پارتیشن‌ها می‌توانند به شما در ساخت یک فضای نیمه خصوصی که تنها صوت و حرارت را در محیط محدود می‌کند، کمک کنند‌.

در مقابل پارتیشن اداری ام دی اف در برابر صوت و حرارت مقاومت بالاتری دارند، حریم خصوصی را بهتر حفظ می‌کنند، اما در برابر رطوبت مقاومت چندانی ندارند و برای ساخت دکوراسیون کلاسیک مناسب شده‌اند.

پارتیشن اداری ام دی اف بخریم یا شیشه ای | کدام خوب است؟

تفاوت پارتیشن ام دی اف و شیشه ای از نظر قیمت

یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های پارتیشن اداری ام دی اف و شیشه ای در قیمتشان است‌. اگر چه قیمت این محصولات را فاکتورهایی مانند اندازه، جنس، کیفیت، طرح و رنگ، دوجداره یا تکجداره بودن و … مشخص می‌کند؛ اما در بیشتر مواقع هزینه در نظر گرفته شده برای خرید پارتیشن‌های ساخته شده از شیشه نسبت به نمونه‌های ام دی اف بیشتر است.

دلیل این موضوع را می‌توان ظرافت و خلاقیت به کار رفته در ساخت پارتیشن‌های شیشه‌ای دانست.

 

مقایسه پارتیشن بندی شیشه ای و ام دی اف از نظر سبک دکوراسیون اداری

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در هنگام مقایسه پارتیشن اداری شیشه ای و ام دی اف باید به آن توجه داشته باشید، سبک دکوراسیونی است که هر یک از این محصولات می‌سازند.

اگر چه این محصولات را می‌توانید با هر سبک دکوراسیونی تطابق دهید اما پارتیشن‌های شیشه ای بیشتر مناسب دکوراسیون مدرن و پارتیشن‌های ام دی اف بیشتر مناسب دکوراسیون کلاسیک هستند. بهتر است قبل از انتخاب و خرید هر یک از این دو گروه محصول سبک دکوراسیونی که قصد اجرای آن را دارید، مشخص کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین پارتیشن اداری ۱۴۰۳ ساوین دکور کدامند؟

پارتیشن اداری ام دی اف بخریم یا شیشه ای | کدام خوب است؟

بررسی پارتیشن ام دی اف و شیشه ای از نظر نگهداری و ماندگاری و نظافت

خوب است برای یافتن پاسخ این سوال که پارتیشن اداری ام دی اف بخریم یا شیشه ای، به ماندگاری و نحوه نگهداری و نظافت این دو گروه پارتیشن نیز توجه داشته باشید.

پارتیشن‌های اداری ام دی اف به دلیل ساخته شدن از چوب ام دی اف نسبت به نمونه‌های شیشه ای مقاومت بیشتری از خود نشان می‌دهند و کمتر دچار آسیب می‌شوند. بنابراین نیاز به تعمیر و تعویض پارتیشن‌های اداری ام دی اف نسبت به نمونه‌های ساخته شده از شیشه کمتر است. به عبارت دیگر در نگهداری و محافظت از پارتیشن اداری شیشه ای باید دقت و توجه بیشتری به کار دهید.

همچنین ضروری است بدانید که پارتیشن های شیشه ای به دلیل ساخته شدن از شیشه، آلودگی‌های محیط را به خود جذب خواهند کرد. همین موضوع باعث می‌شود تا نیاز باشد این محصول را هر روزه با استفاده از یک پارچه تمیز و مواد شوینده از آلودگی‌ها پاک کنید. این در حالی است که جذب آلودگی در پارتیشن‌ اداری ام دی اف کمتر است و نیازی به پاک کردن هر روزه آن‌ها وجود ندارد.

 

تفاوت پارتیشن ام دی اف و شیشه ای از نظر مقاومت در برابر نم و رطوبت

یکی دیگر از مهم‌ترین تفاوت‌های پارتیشن اداری شیشه ای و ام دی اف در مقاومت آن‌ها نسبت به نم و رطوبت است. اگر چه پارتیشن اداری شیشه ای می‌تواند مقاومت بالایی در برابر نم و رطوبت از خود نشان دهد اما محصولات ساخته شده از ام دی اف در این شرایط دچار آسیب دیدگی خواهند شد.

به همین دلیل نیز متخصصان توصیه می‌کنند در مکان‌های دارای آب و هوای مرطوب تا حد امکان از خرید پارتیشن اداری ام دی اف خودداری کنید. در شهرهایی که نم و رطوبت هوا بیشتر است، خرید پارتیشن اداری شیشه ای می‌تواند ایده مناسب‌تری باشد.

برای خرید پارتیشن اداری به قیمت ارزان و تخفیف ویژه+ طرح اقساطی؛ از طریق شماره تلفن ۰۹۱۲۵۴۷۹۷۹۴ با شرکت پارتیشن اداری ساوین دکور تماس بگیرید.

پارتیشن اداری ام دی اف بخریم یا شیشه ای | کدام خوب است؟

بررسی پارتیشن ام دی اف و شیشه ای از نظر حفظ حریم شخصی کارمندان

در این بخش از مقاله پارتیشن اداری ام دی اف بخریم یا شیشه ای، قصد داریم به بررسی این دو محصول از نظر حفظ حریم خصوصی کارمندان بپردازیم. پارتیشن‌های اداری شیشه ای به خصوص محصولاتی که دارای شیشه شفاف هستند، نمی‌توانند در حفظ حریم خصوصی کارمندان چندان موفق عمل کنند.

به عبارتی همیشه افراد از محیط بیرون پارتیشن می‌توانند به اتفاقات درون دید داشته باشند. این در حالی است که پارتیشن‌های اداری ام دی اف به شما کمک می‌کند تا در حفظ حریم خصوصی خود کاملا موفق عمل کنید.

 

مقایسه پارتیشن ام دی اف و شیشه ای از نظر سرعت اجرا و نصب

به طور کلی نصب پارتیشن شیشه ای و ام دی اف هر دو از فذایند سخت و تخصصی برخوردارند و نیاز است برای نصبشان‌ از نصابان حرفه‌ای کمک گرفته شود.

پارتیشن‌های ساخته شده از شیشه به دلیل استفاده از این متریال حساسیت بالاتری دارند و برای ساختشان و همچنین نصبشان دقت و زمان بیشتری صرف می‌شود. به همین دلیل افرادی که می‌خواهید یک پارتیشن با سرعت نصب بالا خریداری کنند، معمولا سراغ محصولات ساخته شده با چوب ام دی اف می‌روند.

بیشتر بخوانید: عکس پارتیشن اداری شیشه ای

پارتیشن اداری ام دی اف بخریم یا شیشه ای | کدام خوب است؟

تفاوت پارتیشن ام دی اف و شیشه ای از نظر عایق صوتی و حرارتی

در هنگام یافتن پاسخ سوال پارتیشن اداری ام دی اف بخریم یا شیشه ای؛ باید این دو محصول را از نظر عایق‌بندی صوتی و حرارتی نیز بررسی کنیم.

پارتیشن‌های ام دی اف به گونه‌ای ساخته شده‌اند که می‌توانند در عایق کردن صوت بسیار موفق عمل کنند. این در حالی است که پارتیشن‌های ساخته شده از شیشه عایق صوتی ضعیف‌‌تری هستند.

عملکرد این دو محصول در برابر حرارت کمی متفاوت‌تر است. پارتیشن‌های ام دی اف در برابر حرارت آسیب‌پذیرتر هستند اما پارتیشن‌های اداری شیشه ای  در برابر حرارت نیز مقاومت خوبی دارند.

 

بررسی پارتیشن ام دی اف و شیشه ای از نظر هدایت نور در فضا

عملکرد پارتیشن اداری ام دی اف و شیشه ای در هدایت نور نیز با یکدیگر متفاوت است. پارتیشن اداری شیشه ای به دلیل استفاده از شیشه در بدنه خود می‌تواند نور را به خود جذب کرده و آنگونه که می‌خواهید هدایت کند.

این در حالی است که پارتیشن اداری ام دی اف قابلیت نورگیری ندارد و در هدایت نور چندان موفق عمل نمی‌کند. بنابراین اگر جذب نور طبیعی در محیط برای شما بسیار مهم است، پارتیشن اداری شیشه ای می‌تواند گزینه بهتری باشد.

بیشتر بخوانید: پارتیشن بندی سالن زیبایی 

پارتیشن اداری ام دی اف بخریم یا شیشه ای | کدام خوب است؟

پارتیشن اداری ام دی اف ارزش خرید بیشتری دارد یا شیشه‌ ای؟

حالا که پارتیشن اداری شیشه ای و ام دی اف را از جنبه‌های مختلف بررسی کردیم، ممکن است این سوال مهم برای شما پیش آید که کدام یک از این دو محصول ارزش خرید دارد؟

در پاسخ باید بگوییم که هر دو پارتیشن نام برده از کیفیت بالایی برخوردارند. این شما هستید که با توجه به هدفی که از پارتیشن‌بندی در سر دارید، تصمیم می‌گیرید کدام یک را خریداری کنید. اگر به دنبال یک محصول با قیمت مناسب می‌گردید که برای ساخت دکوراسیون کلاسیک مناسب باشد و بتواند صوت را عایق‌بندی کرده و یک فضای کاملا خصوصی برای شما بسازد، پارتیشن اداری ام دی اف گزینه بهتری برای شما خواهد بود.‌

این در حالی است که اگر می‌خواهید یک پارتیشن با ظاهری بسیار خاص برای ساخت دکوراسیون‌های مدرن بسازید و قصد دارید از محصول مورد نظر در محیط‌های مربوط استفاده کنید، بهتر است سراغ پارتیشن‌های اداری شیشه‌ای بروید.

 

ساوین دکور مجری و تولیدکننده بهترین پارتیشن ام دی اف و شیشه ای اداری

پس از یافتن پاسخ این سوال بسیار مهم که پارتیشن اداری ام دی اف بخریم یا شیشه ای، یافتن یک تولیدکننده معتبر برای خرید محصول منتخب بسیار حائز اهمیت خواهد شد.

ما در مجموعه ساوین دکور سالیان طولانی است که در زمینه اجرا و ساخت انواع پارتیشن اداری فعالیت داریم و سعی کرده‌ایم در طول فعالیت خود، کیفیت محصولاتمان را بالا نگه داریم. به همین دلیل نیز به عنوان یکی از بهترین‌ها در این عرصه شناخته می‌شویم.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید انواع پارتیشن اداری از مجموعه ما کافی است با شماره تلفن‌های ۰۹۱۲۵۴۷۹۷۹۴ – ۰۲۱۶۶۶۵۹۷۰۷ تماس گرفته یا به صورت حضوری به کارگاه ما در شهرک صنعتی چهاردانگه، خیابان ۲۴، خیابان ۲۳/۵ اعتماد، پلاک ۲۰ مراجعه کنید.

پارتیشن اداری ام دی اف بخریم یا شیشه ای | کدام خوب است؟

جمع بندی

در این مطلب به بررسی پاسخ این سوال پرداختیم که پارتیشن اداری ام دی اف بخریم یا شیشه ای؟ سعی کردیم با بررسی این دو گروه محصول از جنبه‌های مختلف به شما کمک کنیم تا پاسخ درست این سوال را با توجه به هدف خود از پارتیشن‌بندی بیابید.

پس از انتخاب پارتیشن مورد نظر خود ضروری است برای تجربه یک خرید موفقیت‌‌آمیز حتما از مجموعه‌های معتبری که در این زمینه فعالیت دارند، کمک بگیرید. ما در مجموعه دکوتاپ نهایت تلاش خود را به کار می‌گیریم تا محصولاتی با کیفیت بالا ساخته و در اختیار مشتریان قرار دهیم.

بنابراین اگر می‌خواهید با یک هزینه مناسب محصولی فوق‌العاده خریداری کنید، مجموعه ما می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند.

 

سوالات متدوال

  • طول عمر پارتیشن اداری شیشه ای چقدر است؟

اگر بتوانید از این پارتیشن به درستی مراقبت کنید، انتظار می‌رود تا چند ده سال عمر کند.

  • پارتیشن اداری ام دی اف در برابر آسیب‌های محیطی مقاوم‌تر است یا شیشه ای؟

پارتیشن اداری ام دی اف به دلیل استفاده از ام دی اف در فرایند تولید خود در برابر عواملی چون ضربه و فشار مقاومت بیشتری از خود نشان می‌دهد.

  • جذابیت ظاهری پارتیشن اداری شیشه ای بیشتر است یا ام دی اف؟

پارتیشن اداری شیشه ای با ظرافت و خلاقیت بیشتری ساخته می‌شود، به‌ همین دلیل نیز ظاهری جذاب‌تر دارد.